Hlavní stránka Sport Turistika Výlet po nejbližším okolí
Výlet po nejbližším okolí

Délka 1,5 km. Turistický a cykloturistický výlet. Na trase koupaliště, restaurace.Délka trasy je 11 km. Turistický výlet. Na trase najdete najdete příjemná zákoutí i místa s vyhlídkou na město Jablonec nad Jizerou. Svoje aktivity si můžete zpestřit návštěvou koupaliště, nebo restaurace.
Trasa vede přes: Jablonec nad Jizerou náměstí - kostel sv. Prokopa - kulturní dům - Jizera - Přední Blansko - hasičská zbrojnice - výhled na město - údolí Sklenařického potoka - Jablonec nad Jizerou náměstí.Pohled z Předního Blanska na Jablonec nad Jizerou.Vydáme se z náměstí přes železniční přejezd po zelené značce okolo kostela sv Prokopa, kulturního domu a na konci města odbočíme z hlavní silnice vlevo k řece Jizeře.Přejdeme přes ocelový most a vydáme se do svahu. Asi po 200 metrech dojdeme ke křižovatce, kde si povšimneme staré dřevěné hasičské zbrojnice. Metelkova kovárna v Jablonci nad Jizerou.Zde odbočíme doleva a pokračujeme do mírného svahu na Přední Blansko. Asi po 500 metrech se nám za pěkného počasí otevře malebný výhled na Jablonec nad Jizerou s masívem Západních Krkonoš v pozadí. Na příští křižovatce cest odbočíme doleva a přes Jarův kopec scházíme k údolí Sklenařického potoka. Okolo dolní stanice Iyžařského vleku a hostince „U Zemánků“, přes silniční most se vrátíme zpět na náměstí. Tento výlet je velmi nenáročný a jistě uspokojí i starší návštěvníky města, případně rodiny s dětmi.

 

Infobox sport

Podrobné informace o sportovním vyžití v okolních městech a obcích najdete na serverech Paseky nad Jizerou, Rokytnice nad Jizerou a Vysoké nad Jizerou. Jaké bude počasí pro vaše aktivity najdete přímo na těchto stránkách stejně jako on-line stav vody na Jizeře nejen pro vodáky, nebo testy kvality vody v koupališti.

Další menu

Fotogalerie
On-line kamery
Stav vody
- - - - - - -
Archiv zpráv

Více ze sportu

Pochod Věnceslava Metelky
Sobota 10.08.2024 - 06:00 hodin

Sklenařice

Klub českých turistů
Turistický pochod Věnceslava Metelky. Start 6-10 hodin u sklenařické sokolovny. Pěší trasy 10, 18, 27, 50 km. Cyklotrasa 35, 50 km.

Nohejbal trojic
Sobota 07.09.2024 - 08:30 hodin

Sklenařice
Startovné: 300
Turnaj v nohejbalu9. ročník nohejbalu trojic. Sklenařice u školy. Informace na telefonu +420 602 358 008.

Kam nedošel velbloud
Sobota 14.09.2024 - 06:00 hodin

Jablonec nad Jizerou, Krkonoše

Kam nedošel velbloudOdbor Turistiky při TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá 42. ročník dálkového  pochodu. Pěší trasy: 12, 23, 30 a 54 km. Cyklo trasy: 34 a 62 km. Více informací.

Rozcestníkové kobylky
Sobota 28.09.2024 - 09:00 hodin

Sklenařice

Rozcestníkové kobylkyOrientační závod dvojic pro všechny, tentokrát i kategorie pro menší děti. Letos budete všechny kontroly hledat na turistických rozcestnících v okolí. https://www.facebook.com/events/1194144905104972/

O stránkách

Informační server www.jablonec-krkonose.cz zahájil svůj provoz v srpnu roku 2001. Jeho cílem bylo a je vytvoření informačního portálu s propojením na vše co souvisí s městem

Celý článek...

Prezentace

Ceník prezentace:

  • prezentace ubytování 660,- Kč / rok
  • prezentace ostatní 420,- Kč - jednorázově
  • základní záznam zdarma
Celý článek...

Napsali o nás

Internet řekne o družici nad městem.

Jaké satelity a družice budou létat nad Jabloncem nad Jizerou příštích čtrnáct dní? Jaká je voda v

Celý článek...