Semilský paroháč 2021

Semilský paroháč

Ve dnech 21 - 23.10.2021 se v Semilech koná další ročník přehlídky divadelních, loutkářských a hudebních souborů

SEMILSKÝ PAROHÁČ

23. ročník přehlídky divadelních a loutkářských souborů s tradičním máčením poroty v Jizeře a letos trochu jiným průvodem.

čtvrtek 21. října
sál KC Golf
19.00
MUŽ NA VODÍTKU
Repríza úspěšné hry o partnerských vztazích domácího divadelního souboru.
DS PODIO Semily

pátek 22. října
restaurace KC Golf
15.00
DUŠIČKOVÁ POHÁDKA
Pohádka plná podzimu, dýní a písniček. Jak se asi vaří taková dýňová polívčička?
Délka představení cca 40 minut. Pro děti od 3 let.
Rolnička Liberec

chodba KC Golf
15.45
O BUDULÍNKOVI
Známá česká pohádka je hrána řezbovanými marionetami v maličkatém rodinném loutkovém divadle. Představení by mělo ukázat, jak se dříve doma hrávalo dětem divadlo a trvá cca 20 min. Je určeno dětem od tří let.
Lidový loutkář Jirka Polehňa

restaurace KC Golf
16.00
KAŠPÁREK TO ZAŘÍDÍ
Kašpárek zařídí Honzu, cestu k čarodějnici, do pekla, osvobození princezny, potrestání loupežníka, a aby párek nepraskl. Délka představení 35 minut. Pro děti od 3 let.
LS Čmukaři
17.00
O ZVÍŘÁTKÁCH
Veselý příběh o putování pejska a kočičky, kteří se snaží zábránit válce s mloky a tím zachránit farmu zvířat. Délka představení cca 30 minut. Pro děti od 6 let.
Vozichet Jablonec n.N.- Ruda Hancvencl

předsálí KC Golf
17.30
PAROHATÉ KUTĚNÍ
Výtvarná dílnička Lenky Hřibové (a dalších pomocníků ze spolku Semínko země z.s.). Výroba paroháčů z nejrůznějších přírodnin.

restaurace KC Golf

18.00
KDEKRADEMOR
Divadelní komedie kombinující principy pouličního divadla a komedie dell´arte. „Tohle není divadlo! Vždyť je to horší než opereta! Tohle je reklama!“. Pokračování úspěšné komedie Dekanémor, která se snaží nastavovat zrcadlo divadelníkům, divákům, a nakonec i souboru samotnému…
Délka představení 40 minut. Pro děti od 6 let.
Kámoš Drámoš Turnov

sál KC Golf
19.30
NATĚRAČ
DS Vojan Desná - Mladá haluz nastudoval bláznivou komedii pro tři herce. Žena využije natěrače k utajení manželské nevěry. Zvládnout situaci podle zamýšleného plánu však není tak jednoduché, jak předpokládala a neúspěšný herec, živící se momentálně jako malíř pokojů tak nečekaně získá svou životní roli... Nastudování hry se souboru velice zdařilo, postoupili na Jiráskův Hronov a my vřele doporučujeme!!!
Délka představení 75 minut a je vhodné i pro děti od 12 let.
DS Vojan Desná - Mladá haluz

restaurace KC Golf
21.30
ČERNÝ KOCOUR
Meotarové převyprávění slavné hororové povídky o jednom nešťastném chovateli. Loutkový meotarový horor. Délka představení cca 30 minut. Určeno pro věkovou skupinu 15+
Bažantova loutkářská družina
23.00
ÉRA
"ÉRA - Pražská studentská kapela - rock, alternativa a pop. Pronikavé kytary, hutná basa, úderné bicí a charakteristický zpěv s česko/anglickými texty. Spousta energie, ve které se však mísí i jemná melancholie s pohodovou atmosférou. Hrají Matěj Lindner, Jan Brych, David Rico a Kuba Kadečka"

sobota 23. října
10.00
TRADIČNÍ PRŮVOD A MÁČENÍ POROTY V JIZEŘE

sál radnice

10.30
BŘICHBULÍN ANEB CESTA DO ZEMĚ SKŘÍTKŮ
Představení pro jednoho herce a ukulele o malém klukovi, na kterého rodiče nemají čas, o hloupých přáních a jednom oživlém skřítkovi. Délka představení cca 45 minut. Pro děti od 3 let.
Divadlo Matýsek
13.00
JÁ BARYK
Pohádka pro malé pejsky a velké pejskomily, vyprávěná srozumitelně, názorně, věrně a tak, jak to na mou duši je od švestek do žní. Délka představení 60 minut. Určeno pro děti od 5 let.
Týbrďo divadlo! Pardubice
14.30
PEJSEK A KOČIČKA
Jak pejsek a kočička myli podlahu a jak si dělali k svátku dort. Délka představení: 25 min. Pro děti od 2 let.
MaMa divadlo, Semily
15.30
O ČERVENÉ KARKULCE
Byla jednou jedna holčička a ta holčička se jmenovala... to je vlastně jedno. Totiž, když měla jednou narozeniny, dostala od maminky červenou čepičku – karkulku - a protože tu karkulku nosila pořád na hlavě, nikdo té holčičce neřekl jinak než Červená Karkulka... Délka představení: 25 min. Pro děti od 2 let.
Divadlo jednoho Edy

sál KC Golf
17.00
CIRKUS ROMEO
Trable ředitele cirkusu, aneb show musí být, i když skoro všichni utekli. Délka představení 45 minut. Pro děti od 4 let.
Julie a spol.

restaurace KC Golf
18.00
ČERVENÁ KARKULKA – RODOVÉ PROKLETÍ
…Milá dcero, myslím, že už jsi dost velká na to, abych ti mohla předat tento rodový poklad. Je to KOUZELNÁ ČERVENÁ KARKULKA. Dokud ji budeš mít na hlavě, nic se ti nemůže stát… A pamatuj si: nejproradnější, neukrutnější a nejlstivější za všech lesních zvířat, je Vlk! Délka 40 minut. Pro děti od 8 let. Divadlo Jednoho Edy

předsálí KC Golf
19.00
AURORA JaSBAND
Klasické a známé i méně klasické a méně známé jazzové standardy.

sál KC Golf
20.00
BEZDÉČKA
Klaunská groteska. Tříčlenná rodina, klaunský klan či kmen hledá domov ve vaší čtvrti. Dům si nosí na ramenou, jeho idealní plán v srdci. Jsou neposední, voní podzimním listím pod koly cirkusových maringotek, třpytí se neonovými flitry předměstských čtvrtí. A přešlapují na prahu... Pozvěte je dál a ocitnete se přímo v jejich obývací manéži. Přijďte určitě, protože zítra už budou doma někde jinde.
Představení není věkově omezeno a trvá 50 min.
Squadra Sua

restaurace KC Golf
22.00
FILMOVÝ KLUB DIVADLA TŘÍ s přítomností autorů
Oblíbené Divadlo Tří se v době corony věnovalo natáčení D3 ON-LINE filmových jednoaktovek, které jsou plné humoru. Projekci toho nejlepšího doplní autoři vlastním slovem.

23.00
AURORA JaSBAND
Večerní vystoupení kapely a přátel.

Změna programu vyhrazena. Vstupné dobrovolné!

Za konáním přehlídky stojí divadelní soubor PODIO, který za přispění města Semily, KC Golf  a mnohých sponzorů  přehlídku každoročně pořádá. Další informace na stránkách www.podio.cz.

 

Další menu

Fotogalerie
On-line kamery
Stav vody
- - - - - - -
Archiv zpráv

O stránkách

Informační server www.jablonec-krkonose.cz zahájil svůj provoz v srpnu roku 2001. Jeho cílem bylo a je vytvoření informačního portálu s propojením na vše co souvisí s městem

Celý článek...

Prezentace

Ceník prezentace:

  • prezentace ubytování 660,- Kč / rok
  • prezentace ostatní 420,- Kč - jednorázově
  • základní záznam zdarma
Celý článek...

Napsali o nás

Internet řekne o družici nad městem.

Jaké satelity a družice budou létat nad Jabloncem nad Jizerou příštích čtrnáct dní? Jaká je voda v

Celý článek...